Mezoterapia – rewitalizacja

MEZOTERAPIA IGŁOWA – głęboka rewitalizacja


Mezoterapia igłowa to jedna z lepszych metod przywracania skórze młodości. Zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych bezpośrednio w miejsce wykazujące niekorzystne zmiany. Efekt to redukcja zmarszczek, zagęszczenie skóry oraz poprawa jej napięcia.

Jedną z substancji wykorzystywanych w zabiegu mezoterapii igłowej jest kwas hialuronowy, który daje efekt nawilżenia. Do preparatów kwasu hialuronowego często dodaje się stymulatory odnowy takie jak hydroksyapatyt wapnia (Neauvia HYDRO DELUXE).

Inne substancje czynne to peptydy, aminokwasy, witaminy, wyciągi roślinne, koenzymy itp. stymulujące regenerację, które dają doskonały ale odłożony w czasie rezultat. Następuje stopniowa poprawa metabolizmu, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny co doskonale poprawia jakość skóry.

Nowość w mezoterapii igłowej to preparaty heterologicznego kolagenu typu I (koński kolagen). Ze względu na swoje unikalne właściwości biologiczne, nietoksyczność, biokompatybilność i nieimmunogenność uważany jest za optymalny biomateriał do odbudowy tkanek skóry (LINERASE, NITHYA).

mezoterapia skóry głowy warszawa

W praktyce najczęściej używamy gotowych koktajli złożonych z kilku składników. Rzadziej, przy określonych wskazaniach, taka mieszanka jest przygotowywana bezpośrednio przed zabiegiem mezoterapii. Preparaty, mające na celu odmłodzenie skóry, nie są jedynymi wykorzystywanymi w tym zabiegu. Przy takich defektach skóry jak przebarwienia, trądzik młodzieńczy, łysienie czy cellulit a także przy walce z otyłością stosuje się substancje pomocnicze.


Wampirzy lifting z użyciem osocza bogatopłytkowego

Wampirzy lifting, czyli zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pacjenta, jest odmianą mezoterapii. Technicznie jest to identyczna procedura. Różnicą jest przygotowanie preparatu do wstrzyknięć. Otrzymuje się go z pobranej bezpośrednio przed zabiegiem krwi. Pełną krew w specjalnych probówkach poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia frakcji osocza z podwyższoną zawartością płytek krwi, tj. trombocytów. Taki płyn aspirujemy do strzykawek i w możliwie krótkim czasie wstrzykujemy podskórnie. Rozpadające się w skórze płytki krwi uwalniają zespół czynników wzrostowych (z angielskiego growth factors), które dają potężny impuls do odnowy tkanek.

Mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest doskonałą metodą pobudzenie włosów do wzrostu. Zyskuje wysoką popularność dzięki wysokiej skuteczności w walce z różnymi odmianami łysienia.

mezoterapia warszawa

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Kolejną formą mezoterapi jest lipoliza iniekcyjna. Jest ona skutecznym, mało inwazyjnym rozwiązaniem stosowanym w przypadku problemów z cellulitem i walką z niewielką otyłością. Umiejętne ostrzyknięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej pozwala wręcz wymodelować sylwetkę. Sam zabieg trwa nie więcej niż godzinę zależnie od miejsca na ciele, który jest mu poddawany. Lipolityczne mezokoktaile stosowane do iniekcji to recepta na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach, a nawet na podbródku. Dostarczony pod skórę preparat wykazują zdolność niszczenia tkanek tłuszczowych. Tak potraktowane i obumarłe komórki tłuszczowe są następnie transportowane do wątroby, gdzie ulegają metabolizacji i usunięciu z organizmu pacjenta.

redukcja zmarszczek warszawa

Właściwe wykonanie mezoterapii igłowej

Szukasz miejsca w Warszawie, gdzie przeprowadza się zabieg mezoterapii igłowej? Nasz gabinet medycyny estetycznej jest miejscem gdzie wykonywany jest on właściwie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, z zachowaniem bezpieczeństwa dla pacjenta. Tak jak każda procedura medyczna poprzedzona jest ustaleniem wskazań oraz wykluczeniem przeciwwskazań. Każdy pacjent otrzymuje pełne informacje o preparacie, który będzie użyty, technice zabiegu, sposobie znieczulenia i ewentualnych niedogodnościach w trakcie gojenia po zabiegu.