Lifting twarzy z użyciem nici haczykowych


Zabieg liftingu twarzy z użyciem nici haczykowych to coraz popularniejsza metoda odmładzania i modelowania twarzy. Jest to metoda minimalnie inwazyjna, która pozwala na uzyskanie naturalnego efektu liftingu bez konieczności przeprowadzania operacji chirurgicznej. Zabieg ten polega na umieszczeniu pod skórą cienkich nici haczykowych, które umożliwiają uniesienie skóry i tkanek twarzy.

Zabieg ten przeprowadzam po znieczuleniu skóry w wyznaczonych obszarach, w których mają zostać umieszczone nici haczykowe. Następnie, za pomocą igły, nici zostają wprowadzone pod skórę i umocowane na haczykach, które wchodzą w skórę. Dzięki temu zabiegowi, skóra zostaje uniesiona, a zmarszczki i fałdy są wygładzone.

Zabieg liftingu twarzy z użyciem nici haczykowych jest idealny dla osób, które chcą uzyskać efekt odmłodzenia twarzy, ale nie chcą poddawać się ryzykownej i kosztownej operacji chirurgicznej. Nici haczykowe pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu liftingu, który utrzymuje się przez około 12-18 miesięcy.

Zabieg ten ma wiele zalet, w tym:

Minimalna inwazyjność – zabieg nie wymaga przeprowadzenia operacji chirurgicznej, dzięki czemu pacjent może wrócić do codziennych czynności w krótkim czasie.

Bezpieczeństwo – nici haczykowe są wykonane z bezpiecznego materiału, który nie powoduje reakcji alergicznych czy innych działań niepożądanych.

Naturalny efekt – efekt liftingu uzyskiwany za pomocą nici haczykowych wyraźnie odmładza owal twarzy

Nici liftingujące

Nici COG, nici BARB, 3D, 4D to różne określenia specjalnego rodzaju nici z tzw. haczykami. Różnią się od "zwykłych" nitek PDO tym, że są grubsze, dłuższe i mają wypustki na swojej powierzchni. Są to stożki lub haczyki mające na celu lepsze zagnieżdżenie się w tkance podskórnej.

nici liftingujące
nici liftingujące zabieg

Specyficzna budowa jaką mają nici lftingujące daje dwie możliwości:

  • Pierwsza, to większa powierzchnia oddziaływania z tkanką, większe drażnienie i w związku z tym większy odczyn zapalny w miejscu implantacji, co skutkuje zwiększoną migracją fibroblastów, produkcją własnego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Efekt to zagęszczenie skóry. Wzrost napięcia.
  • Po drugie, możliwość zahaczenia jaką mają nici liftingujące w miejscu, które z wiekiem uległo grawitacji i podniesienie tej okolicy ku górze. Umiejętne umiejscowienie nici niweluje defekty właściwe dla starzejącej się skóry. Najczęstsze wskazanie to poprawa owalu twarzy z likwidacją "chomików", wygładzeniem bruzd nosowo-wargowych, uniesiem policzków itp. Zabieg tego typu to pełnoprawny lifting twarzy bez użycia skalpela. Inne wskazania to podwójny podbródek, opadające brwi, wszelkie zwiotczenia skóry: na dekolcie, ramionach, udach, brzuchu itd.

Lifting twarzy z użyciem nici haczykowych wymaga wielkiej staranności i wiedzy anatomicznej. Tylko doświadczony lekarz medycyny estetycznej gwarantuje dobre, powtarzalne efekty.

Dla osiągnięcia optymlnych rezultatów dobrze jest zaplanować przygotowanie skóry mniej inwazyjnymi procedurami kondycjonującymi. Dobrze dobrany peeling chemiczny, seria mezoterapii znakomicie przygotowują skórę ułatwiając skuteczne zagnieżdżenie się nici typu COG w skórze.

Pracuję w kilku gabinetach w mieście Warszawa. Zapraszam na konsultacje.