Głowica Clear LIFT


Dysponuję głowicą Clear LIFT, przy pomocy której wykonuję zabiegi odmładzające i przebudowujące skórę urządzeniem Harmony XL PRO. W ich trakcie laser, uszkadzając skórę, tworzy kontrolowane ogniska zapalne, inicjując proces gojenia oraz rozpoczynając jej przebudowę. Wtedy również rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu, ujędrniającego skórę i sprawiającego, że staje się ona napięta. Oprócz odmładzania skóry, głowica Clear LIFT może być wykorzystywana również do usuwania przebarwień i tatuaży. Po zabiegu warto pamiętać o myciu skóry żelem bezmydłowym lub tonikiem bezalkoholowym, a także stosowaniu kosmetyków łagodzących i nawilżających 3 razy dziennie. W okresie 4 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

Nieablacyjny resurfacing skóry

Głowica Clear LIFT umożliwia przeprowadzenie nieablacyjnego resurfacingu skóry, który pozwala bezpiecznie i bezboleśnie spłycić zmarszczki i bruzdy, a także zmniejszyć nieestetyczne zaczerwienienia. Podczas tego typu zabiegu laser działa na głębsze warstwy skóry, stymulując produkcję kolagenu. Metoda ta jest na tyle delikatna, że stosuje się ją nawet na bardzo wrażliwej cerze, jak również wokół oczu, ust, na szyi czy dekolcie. Zabieg nieablacyjnego resurfacingu trwa około 25-30 minut. Procedura nie wymaga znieczulenia, warto wykonać około 3-6 zabiegów.

Laserowe usuwanie tatuaży

Przy wykorzystaniu głowicy Clear LIFT można również wykonać zabieg laserowego usunięcia tatuażu. Laser Harmony XL PRO emituje ultrakrótki impuls, selektywnie pochłaniany przez barwnik tatuażu. Każdy kolor absorbuje inną długość fali. Do usunięcia profesjonalnego tatuażu potrzebne jest około 6-8 zabiegów, gdyż mają one zazwyczaj dużą gęstość. Odstęp pomiędzy zabiegami laserowymi powinien wynosić od 8 do 10 tygodni.