Zabiegi kwasem hialuronowym


Zabiegi kwasem hialuronowym są bardzo popularne w medycynie estetycznej, a dzieje się tak za sprawą samego preparatu. Jest on naturalną substancją, która występuje w ludzkim ciele. Wraz z upływem czasu jego zawartość w organizmie maleje, przez co skóra staje się wiotka i widoczne są na niej zmarszczki. Współczesna medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów, które mają na celu uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego. Jest to między innymi wypełnianie zmarszczek, doliny łez, modelowanie ust czy kości policzkowych. Jego zastosowanie przynosi natychmiastowe nawilżenie, sprężystość i jędrność skóry, a sam efekt zabiegu kwasem hialuronowym utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Po tym czasie substancja samoistnie wchłania się do organizmu, a jako że jest w pełni bezpieczna i naturalna – nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków.

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym (oczywiście jeśli wykonuje go osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje). Sam kwas nie posiada żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego ani nie powoduje reakcji alergicznych. Nie każdy jednak może poddać się temu zabiegowi. Do przeciwwskazań zaliczyć możemy przede wszystkim:

  • choroby nowotworowe,
  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • przeziębienie lub inną infekcję,
  • podrażnienie bądź stan zapalny w miejscu wykonania zabiegu.


Przed wykonaniem zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym przeprowadzam z Pacjentką szczegółowy wywiad, by poznać jej oczekiwania oraz ewentualne przeszkody do jego wykonania. Bardzo ważna jest szczerość podczas wywiadu, gdyż zatajenie czegokolwiek stanowi ryzyko działań niepożądanych. Dlatego też jeśli występuje u Państwa którekolwiek z wymienionych przeciwwskazań, proszę koniecznie powiedzieć o tym podczas wywiadu. Warto również pamiętać, że wspomniane przeciwwskazania to tylko kilka ogólnych punktów. Decyzja o wykonaniu zabiegu jest zawsze podyktowana konkretnymi czynnikami i podejmowana indywidualnie.


usuwanie zmarszczek warszawa

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym w Warszawie


Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest lekarstwem na pierwsze oznaki starzenia. Żel jest sterylny i homogenny, a wstrzykuje się go przy pomocy jednorazowych ampułkostrzykawek. Dostępne są kwasy hialuronowe z dodatkami, takimi jak hydroksyapatyt wapnia stymulujący syntezę kolagenu czy lidokaina posiadająca właściwości znieczulające.


Zabieg wypełniania zmarszczek trwa 30-40 minut. Idealnie sprawdza się do:

  • Redukcji zmarszczek bruzd nosowo-wargowych,
  • Usuwania „linii marionetek” i „zmarszczek palacza” wokół ust,
  • Modelowania ust, owalu twarzy, linii żuchwy, brody, nosa,
  • Modelowania owalu twarzy (wolumetria).

Poniżej kilka ciekawych przykładów mojej pracy


1
1
1
1