Głowica DYE VL


Gabinet oferuje zabiegi przy użyciu lasera Harmony XL PRO. Jedną z trzech posiadanych przeze mnie głowic wykorzystywanych do tego urządzenia jest Dye VL. Jest ona wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła, wykorzystującym serię trzech filtrów oraz koncentrującym światło w węższym zakresie. Stosowana jest w sytuacjach, gdy przychodzący na zabieg Pacjent ma problemy ze zmianami naczyniowymi, pajączkami, naczynkami czy rumieniem. Sięgam po Dye VL również wtedy, gdy trzeba usunąć przebarwienia posłoneczne z twarzy bądź ciała. Na przebarwienia stosuję także głowicę Clear LIFT.

Zabieg z wykorzystaniem głowicy Dye VL polega na naświetlaniu skóry twarzy, dekoltu czy grzbietów dłoni światłem lasera Harmony XL PRO. Parametry światła dobierane są indywidualnie, w zależności od problemu, na który zamierzam zadziałać. Podczas zabiegu laser emituje światło z przedziału 500-600 nm, więc skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła. Jako, że promieniowanie świetlne głowicy jest selektywnie pochłaniane przez czerwony barwnik krwi, może wpływać na przebarwienia.

Przeciwwskazania do zabiegu głowicą Dye VL

Nie oznacza to jednak, że nie ma przeciwwskazań do jego wykonywania. Z zabiegu laserowego przy użyciu głowicy Dye VL powinny zrezygnować osoby cierpiące na nowotwory skóry i fotodermabrozy, infekcje bakteryjne oraz wirusowe, cukrzycę, stany zapalne skóry, a także osoby, które niedawno miały peeling, stosują opalacze czy mają mocno opaloną skórę. Zabiegu nie powinno się też wykonywać u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także w okresie 4 tygodni po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym.