Głowica iPixel


Głowica iPixel wykorzystywana jest w zabiegach mających na celu ogólną poprawę kondycji skóry, a także usunięcie drobnych zmarszczek, bruzd i przebarwień. Jest również stosowana do redukcji blizn potrądzikowych bądź pourazowych. Jej zadaniem jest też wsparcie osób zmagających się z problemem rozstępów. Działanie iPixel sprawia, że na skórze powstają mikrourazy termalne, natomiast tak zwane „mostki” tkanki pozostają nienaruszone. Wpływa to na szybkość gojenia. Zabiegi z wykorzystaniem tej głowicy są zalecane na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a także na inne obszary, na których występują blizny czy rozstępy. Te części ciała można również poddać zabiegom z zastosowaniem głowicy Clear LIFT.

Ablacyjny i nieablacyjny frakcyjny resurfacing

Laser Harmony XL PRO zaopatrzony w głowicę iPixel złuszcza górną warstwę naskórka i stymuluje produkcję nowego kolagenu. Technologia ta opiera się na działaniu frakcyjnego lasera ablacyjnego. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów wykorzystuje technikę „stemplowania”, w związku z czym pozwala na wykonanie zabiegu z wysoką precyzją. Im większa moc głowicy iPixel, tym większe strefy termiczne i ablacji dookoła mikrourazu na skórze, co przekłada się bezpośrednio na gojenie pozabiegowe. Przy pomocy tej głowicy można wykonać ablacyjny oraz nieablacyjny frakcyjny resurfacing skóry.

Usuwanie blizn

Laser Harmony XL PRO wykorzystywany jest też do usuwania blizn potrądzikowych bądź pourazowych. Celem zabiegu jest w tym przypadku zmniejszenie ich widoczności i zredukowanie nieestetycznych śladów na skórze. Zastosowanie głowicy iPixel jest nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne, jednakże istnieje kilka przeciwwskazań do skorzystania z niej. Nie powinny się na to decydować osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę, infekcje w obrębie obszaru zabiegowego, a także kobiety w ciąży i osoby stosujące izotretynoiny.