Cover Image

Laser frakcyjny – czym jest i jakie korzyści przynosi?

Czerwiec 22, 2023
Czas czytania: 3 minut

Jednym z najbardziej skutecznych i cenionych rozwiązań w medycynie estetycznej jest laser frakcyjny. Ta innowacyjna technologia jest w stanie przynieść znaczącą poprawę wyglądu i stanu skóry, nawet w trudnych i zaawansowanych przypadkach.

Czym jest laser frakcyjny i jak działa?

Laser frakcyjny to zaawansowane urządzenie, które emituje skoncentrowane promienie światła na określone, mikroskopijne obszary skóry, tworząc setki drobnych otworków. Ze względu na sposób działania można wyróżnić lasery ablacyjne i nieablacyjne. Laser frakcyjny ablacyjny odparowuje naskórek oraz górną warstwę skóry właściwej, co prowadzi do intensywnej stymulacji produkcji kolagenu i regeneracji tkanki. Laser frakcyjny nieablacyjny natomiast wnika głębiej w skórę, pobudzając powstawanie nowych włókien kolagenowych, bez naruszania powierzchni skóry. Dzięki temu skóra jest stymulowana do naturalnej regeneracji i produkcji kolagenu, co przekłada się na znaczne poprawienie jej wyglądu. 

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego przeprowadzać może jedynie wykwalifikowany specjalista medycyny estetycznej, który dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. To ważne, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może prowadzić do niepożądanych efektów, takich jak oparzenia czy blizny.

Laser frakcyjny jest polecany osobom, które borykają się z problemem zmarszczek, blizn, rozstępów czy przebarwień. Ponadto, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną poprawić ogólną kondycję i wygląd skóry, zwiększyć jej jędrność i elastyczność.

Jakie efekty można uzyskać stosując laser frakcyjny?

Stosowanie lasera frakcyjnego poprawia wygląd skóry – redukuje zmarszczki, minimalizuje blizny i przebarwienia, zwiększa jędrność i elastyczność skóry. Ponadto, laser frakcyjny przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu, co przekłada się na długotrwałe efekty i zdrowy wygląd skóry.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego są polecane w walce z oznakami starzenia, w terapii blizn i rozstępów, a także w leczeniu nieestetycznych przebarwień.

Przykładem zastosowania lasera frakcyjnego jest rewitalizacja skóry, która polega na stymulowaniu jej do regeneracji i odnowy. Tego typu zabiegi sprawiają, że skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, a jej kolor jest bardziej jednolity. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć i ożywić swoją cerę, bez konieczności stosowania inwazyjnych metod.