Cover Image

Dwie metody medycyny estetycznej – stymulatory czy wypełniacze?

Październik 24, 2023
Czas czytania: 2 minut

W dobie rosnącej popularności zabiegów medycyny estetycznej wiele osób zastanawia się, jakie metody są najbardziej efektywne i bezpieczne dla ich skóry. Dwa z najbardziej znanych i stosowanych zabiegów to wypełniacze oraz stymulatory tkankowe. Obie metody mają swoje zalety i wady, dlatego warto je dokładnie przeanalizować, aby podjąć świadomą decyzję. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć różnice między tymi dwoma technikami oraz doradzić, która z nich będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Wypełniacze – szybki efekt młodej skóry

Wypełniacze to substancje, które są wstrzykiwane pod skórę w celu wypełnienia zmarszczek, bruzd czy zagłębień. Najpopularniejszymi wypełniaczami są te na bazie kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Zabieg z użyciem wypełniaczy daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, w zależności od rodzaju preparatu oraz indywidualnych cech pacjenta.

Jednakże, warto pamiętać, że wypełniacze nie działają na przyczyny starzenia się skóry, a jedynie maskują jej objawy. W związku z tym, zabiegi z użyciem wypełniaczy wymagają regularnego powtarzania, aby utrzymać efekty. Ponadto, istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych, takich jak opuchlizna, zaczerwienienie czy uczucie dyskomfortu w miejscu wstrzyknięcia.

Stymulatory tkankowe – naturalna regeneracja skóry

Stymulatory tkankowe to preparaty, które pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry, takie jak produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona. Stosowanie stymulatorów tkankowych pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów, które utrzymują się nawet do kilku lat.

W przeciwieństwie do wypełniaczy, stymulatory tkankowe nie dają natychmiastowych efektów. Ich działanie polega na stopniowej poprawie kondycji skóry, co może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jednakże, warto zauważyć, że efekty uzyskane dzięki stymulatorom tkankowym są bardziej naturalne i długotrwałe. Ponadto, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest znacznie mniejsze niż w przypadku wypełniaczy.