Cover Image

W jaki sposób można pobudzić porost włosów?

Lipiec 31, 2023
Czas czytania: 3 minut

Gęste i zdrowe włosy są marzeniem wielu osób. Niestety, wiele czynników, takich jak stres, dieta, genetyka czy nieodpowiednia pielęgnacja, może prowadzić do problemów z porostem włosów. Jeśli zmagasz się z utratą włosów lub chcesz pobudzić ich wzrost, istnieje kilka skutecznych metod, które warto rozważyć.

Zabiegi medycyny estetycznej na porost włosów

Jednym ze skutecznych i trwałych sposobów na porost włosów są zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej polegają na stosowaniu specjalnych kosmetyków lub urządzeń, które mają na celu pobudzenie wzrostu włosów i poprawienie ich jakości. Oto kilka przykładów zabiegów medycyny estetycznej na porost włosów:

  • Mezoterapia igłowa – zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę głowy koktajlu z substancjami aktywnymi, takimi jak witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Poprawia ukrwienie skóry głowy, odżywia cebulki włosowe i stymuluje ich aktywność. Mezoterapia igłowa w Warszawie jest zalecana dla osób z problemem wypadania włosów, łysienia lub słabego wzrostu włosów. Jest wykonywana w seriach kilku zabiegów co 2-4 tygodnie.
  • Laseroterapia – zabieg polegający na naświetlaniu skóry głowy niską dawką promieniowania laserowego o określonej długości fali. Ma na celu pobudzić krążenie krwi w skórze głowy, dostarczyć tlen i składniki odżywcze do cebulek włosowych i stymulować ich podział komórkowy. Jest zalecana dla osób z problemem wypadania włosów, łysienia lub słabego wzrostu włosów. Laseroterapia jest wykonywana w seriach kilku zabiegów co kilka dni.
  • Terapia PRP osoczem bogatopłytkowym – to zabieg polegający na wykorzystaniu własnego osocza krwi pacjenta do przeciwdziałania wypadaniu włosów. Terapia PRP obejmuje trzy etapy. Najpierw krew jest pobierana i umieszczana w wirówce laboratoryjnej. Następnie osocze bogate w płytki krwi zawierające czynniki wzrostu jest podawane w skórę głowy. Terapia PRP ma na celu aktywować procesy wzrostu żywych komórek naskórka, komórek tkanki łącznej oraz tworzenia nowych naczyń włosowatych. Terapia PRP osoczem bogatopłytkowym jest wykonywana w seriach kilku zabiegów co miesiąc.

Pamiętaj, że porost włosów jest procesem czasochłonnym i wymaga cierpliwości. Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników u każdego pacjenta.