Cover Image

Jakie są efekty stosowania stymulatorów tkankowych?

Wrzesień 8, 2022
Czas czytania: 2 minut

Oferta zabiegów kosmetycznych w każdym rokiem się powiększa, podobnie jaj zainteresowanie ze strony pacjentów i pacjentek. Pojawiają się nowe zabiegi, dzięki którym możliwe jest zachowanie pięknej i zdrowo wyglądającej sylwetki na dłuższy czas. Hitem ostatnich miesięcy są stymulatory tkankowe, które służą do odbudowy skóry poprzez stymulację komórek do produkcji elastyny i kolagenu.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty służące do odbudowy struktury skóry poprzez stymulację komórek oraz znajdujące się w niech elastyny i kolagenu. Grupa stymulatorów wykorzystywanych w medycynie estetycznej jest długa i z każdym rokiem się poszerza. Wśród znajdziemy preparaty o różnych substancjach czynnych jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, glicyna, obszarach leczenia, wskazaniach, technikach stosowania oraz długości utrzymywania się efektów. Wykorzystywane są najczęściej w zabiegach liftingujących, których celem jest poprawa jędrności oraz ogólnego wyglądu skóry, oraz zabiegach rewitalizacyjnych.

Korzyści stosowania zabiegów

Zastosowanie stymulatorów tkankowych daje możliwość uzyskania naturalnych efektów odmłodzenia skóry. Głównych zadaniem stymulatorów jest biostymulacja skóry oraz jej biorewitalizacja. Dzięki zabiegom biostymulacji skóra łatwiej się regeneruje. Dochodzi do jej rewitalizacji, odżywienia oraz wyraźnego odmłodzenia. Biorewitalizacja z kolei to zabieg, którego celem jest zatrzymanie procesów starzenia. Głównym efektem zabiegów jest pobudzenie procesów regeneracyjnych. Niezależnie od zastosowanych stymulatorów skóra się staje się sprężysta, jędrna, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu