Cover Image

Problem opadającej powieki. Jak się z nim trwale rozprawić?

Listopad 14, 2022
Czas czytania: 2 minut

Oczy są jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca się uwagę u drugiego człowieka. Ta część ciała znajduje się w bardzo ważnym, pod względem estetycznym obszarze twarzy. Obecnie bardzo duża grupa osób zmaga się z opadającymi górnymi powiekami, które niekorzystnie wpływają na wygląd. Osoba z tym problemem odbierane są jako wiecznie zmęczone i niewyspane. Powodem opadania powiek jest najczęściej naturalny proces starzenia się tkanek i narządów człowieka, jednak ten problem może dotknąć także młode osoby.

Jak pozbyć się problemu opadających powiek?

Warto wiedzieć, że problem opadającej powieki jest nie tylko problemem natury estetycznej – opadające powieki mogą przysłaniać część gałki ocznej, utrudniając widzenie i zmniejszając pole widzenia. Jedynym sposobem, aby trwale pozbyć się problemu opadających powiek, jest poddanie się zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki temu można znacząco poprawić jakość swojego życia, a także wygląd. Podjęcie decyzji o takim zabiegu sprawia, że wiele pań odzyskuje dawny, młody wygląd oraz pewność siebie. Przeprowadzenie odpowiednio dobranego zabiegu pozwala także na usunięcie wiecznie zmęczonego wyrazu twarzy.

Pierwszym z zabiegów wykonywanych w celu usunięcia opadających powiek jest nieoperacyjny lifting przy wykorzystaniu generatora plazmy. Podczas zabiegu na skórze wykonuje się drobne uszkodzenia, które pobudzają skórę do regeneracji i odbudowy. Mikrowiązka plazmy jest idealnie wycelowana w dany punkt, a dzięki jonizacji gazów dochodzi do sublimacji naskórka oraz obkurczenia skóry, co z kolei powoduje uniesienie powiek.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, aby uzyskać najlepszy rezultat, warto wykonać od 2 do 4 zabiegów w odstępie 30 dni. Drugim sposobem na pozbycie się problemu opadającej powieki jest zabieg odmładzający z użyciem nici PLLA i PDO. Jest to bardzo skuteczna i mało inwazyjna metoda modelowania twarzy, dzięki której w tkankach pobudzana jest synteza kolagenu.