Cover Image

Czym jest wampirzy lifting i jak się go przeprowadza?

Czerwiec 19, 2023
Czas czytania: 2 minut

Jednym z najbardziej popularnych i innowacyjnych zabiegów medycyny estetyczne jest tzw. wampirzy lifting. Mimo dość przerażającej nazwy, ten rodzaj zabiegu jest bezpieczny, naturalny i przede wszystkim skuteczny, co przyczynia się do jego rosnącej popularności.

Czym jest wampirzy lifting i jak przebiega zabieg?

Wampirzy lifting, znany także jako terapią PRP (Platelet Rich Plasma), to metoda regeneracji skóry oparta na wykorzystaniu właściwości krwi pacjenta. Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta, a następnie oddzieleniu od niej płytek krwi, które są bogate w czynniki wzrostu. Tak przygotowane komórki są następnie wprowadzane w skórę, co stymuluje procesy regeneracji i odnowy komórkowej.

Zabieg wampirzego liftingu przeprowadzać może wyłącznie wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej, który dysponuje odpowiednimi umiejętnościami i sprzętem. Proces rozpoczyna się od pobrania krwi, następnie następuje jej przetworzenie w specjalnym urządzeniu do separacji płytek krwi, a na końcu wprowadzenie ich w skórę za pomocą drobnych iniekcji lub metody mikronakłuwań.

Dlaczego warto skorzystać z wampirzego liftingu?

Wampirzy lifting jest całkowicie bezpieczny – skoro wykorzystuje się w nim krew pacjenta, nie ma ryzyka alergii czy niepożądanych reakcji na obce substancje. Ponadto, stymulując naturalne procesy regeneracji skóry, pozwala na zauważalne odmłodzenie, redukcję zmarszczek, poprawę jędrności i elastyczności skóry, a także redukcję blizn i przebarwień. Wykorzystuje się go też na owłosioną skórę głowy w celu wzmocnienia cebulek włosów czy zahamowania łysienia. Wreszcie, wampirzy lifting to zabieg, który daje efekty długotrwałe, ale jednocześnie naturalne – skóra wygląda młodziej, ale w sposób subtelny i naturalny.

Wybierając wampirzy lifting, decydujemy się na naturalne i skuteczne odmłodzenie skóry, które jest dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości naszego organizmu. To doskonała propozycja dla osób, które szukają bezpiecznych i skutecznych metod odmładzania skóry.