Cover Image

Jakie substancje aktywne zawierają stymulatory tkankowe?

Listopad 3, 2022
Czas czytania: 2 minut

We współczesnej medycynie estetycznej stymulatory tkankowe zaczynają wieść niezaprzeczalny prym wśród produktów, wykorzystywanych do poprawy stanu i wyglądu skóry.

Czym są stymulatory tkankowe i do czego się je stosuje?

Są to specjalistyczne preparaty przeznaczone do iniekcji podskórnej, stosowanej najczęściej w okolicy twarzy, szyi i dekoltu. Stymulatory tkankowe stosuje się do odbudowy struktury skóry, poprawiając jej koloryt, nawilżenie i sprężystość. Skóra po zabiegu ulega zregenerowaniu, staje się bardziej jędrna, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.

Stymulatory są w pełni bezpieczne i nie należą do grupy wypełniaczy. W przeciwieństwie do nich, stymulatory tkanek, jak sama nazwa wskazuje, stymulują naturalne procesy odbudowy skóry, produkcji kolagenu i elastyny, pobudzają procesy regeneracyjne i namnażania się komórek, dzięki czemu zabieg przynosi efekt jędrności i naturalnego wypełnienia.

Co zawierają preparaty do stymulacji tkankowej?

Skład stymulatorów może się różnić w zależności od zastosowanego preparatu. Jednak stosuje się w nich składniki, które naturalnie występują w ludzkim organizmie: kwas hialuronowy, aminokwasy i polinukleotydy. Kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry i pobudzenie fibroblastów do aktywacji produkcji kolagenu i elastyny. Aminokwasy, w połączeniu z kwasem, wspomagają procesy regeneracyjne i naprawcze skóry, zagęszczają ją i unoszą do góry, spłycając zmarszczki. Polinukleotydy z kolei zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry, stymulują aktywność fibroblastów, hamują procesy fotostarzenia i przyspieszają regenerację tkanki.

Wszystkie składniki preparatów są zgodne z procesami naturalnie zachodzącymi w skórze, nazywanych biogenezą. Stosowanie stymulatorów jest zatem w pełni bezpieczne.