Cover Image

W jaki sposób powiększa się usta kwasem hialuronowym?

Kwiecień 24, 2023
Czas czytania: 3 minut

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg kosmetyczny, wykorzystujący zastrzyki kwasu hialuronowego w celu zwiększenia rozmiaru i kształtu ust. Sam kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w organizmie, która pomaga utrzymywać nawilżenie i elastyczność skóry. W tym wpisie przyjrzymy się różnym metodom tego zabiegu.

Metoda klasyczna i metoda linergii

Klasyczna metoda powiększania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu kwasu bezpośrednio do ust. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, aby zminimalizować dolegliwości bólowe. Kwas wprowadza się stopniowo, co pozwala na kontrolowanie efektu i uzyskanie naturalnego wyglądu.

Metoda linergii z kolei opiera się na rysowaniu cienkich linii kwasem hialuronowym wzdłuż konturu ust. Dzięki temu można uzyskać efekt bardziej zarysowanych ust, nie zmieniając jednocześnie ich wielkości. To metoda odpowiednia dla osób, które chcą podkreślić kontur ust, ale niekoniecznie je powiększać.

Metoda kropelkowa, metoda kaniuli i russian lips

Metoda kropelkowa polega na wprowadzaniu kwasu hialuronowego w postaci małych kropelek w różnych miejscach ust, co pozwala na uzyskanie efektu wolumetrii, zachowując jednocześnie naturalność. Dzięki temu można powiększyć usta, nie powodując przesadnego wypełnienia.

W metodzie kaniuli rezygnuje się z tradycyjnych igieł, zastępując ją kaniulą – cienką rurką z tępym końcem, która umożliwia precyzyjne wprowadzenie kwasu hialuronowego. Stosowanie kaniuli zmniejsza ryzyko powstawania siniaków i obrzęków, co skraca czas rekonwalescencji po zabiegu. Metoda jest odpowiednia dla osób, które chcą mieć delikatnie powiększone usta, bez widocznych śladów zabiegowych.

Z kolei metoda powiększania ust na płasko, tzw. russian lips, polega na podawaniu kwasu hialuronowego w specyficzny sposób, który pozwala na uzyskanie pełnych i naturalnych ust o kształcie przypominającym serce. Zamiast podawać preparat liniowo i wypukle, jak w tradycyjnych technikach, metoda russian lips polega na wykonywaniu licznych mikroiniekcji prostopadle do linii ust, podkreślając czerwień wargową i łuk kupidyna. Dzięki temu unika się efektu "kaczego dzióbka" i nadmiernego powiększenia ust.

Wybór metody powiększania ust kwasem hialuronowym zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać właściwą technikę i zapewni najlepsze rezultaty.