Cover Image

Jak zadbać o skórę w procesie odchudzania?

Czerwiec 30, 2022
Czas czytania: 2 minut

Odchudzanie się jest procesem, dzięki któremu można odzyskać lepsze zdrowie, kondycję oraz samopoczucie. Jednak w wielu przypadkach utrata kilku zbędnych kilogramów wiąże się niestety z utratą jędrności skóry. Aby do tego nie dopuścić i cieszyć się piękną, smukłą sylwetką i jędrną skórą, warto stosować się do kilku zasad, a także zastanowić się nad wsparciem pod postacią specjalnych zabiegów.

Jak sprawić, aby skóra podczas odchudzania zachowała jędrność?

Odchudzając się w prawidłowy sposób, jędrność skóry nie ulega aż tak drastycznemu spadkowi. Z tego powodu należy unikać gwałtownego spadku masy i zaplanować dietę z głową. Wprowadzenie warzyw i owoców, a także picie odpowiedniej ilości wody pozwoli zachować zdrowy wygląd skóry, a także dostarczy odpowiednich witamin i minerałów do organizmu. Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna, która znacząco wpływa na samopoczucie oraz jędrność skóry.

W przypadku, kiedy zaplanowana jest duża utrata kilogramów, samo rozplanowanie diety nie da gwarancji zachowania jędrności. W takim przypadku warto zdecydować się na zabiegi liftingujące i ujędrniające w gabinecie medycyny estetycznej. Jednym z zabiegów jest RF mikroigłowa, który pozwala na poprawę jędrności skóry praktycznie na całym ciele. Głowica z igiełkami, które wkłuwają się w skórę na odpowiednią głębokość, uwalnia kontrolowane impulsy fali radiowej. Powoduje to powstanie mikrouszkodzeń termicznych, prowadzących do natychmiastowego napięcia skóry, oraz do odłożonej w czasie regeneracji skóry i jej ujędrnienia.

Do poprawy wyglądu skóry w procesie odchudzania wykorzystuje się również technologię HIFU 3D. Wykorzystuje ona ultradźwięki o dużym natężeniu, powodujące kontrolowane mikrouszkodzenia. Te z kolei inicjują regenerację włókien kolagenowych, dając natychmiastowy efekt napięcia skóry. Po trzech miesiącach od zabiegu skóra na twarzy, ramionach, brzuchu czy biuście staje się niesamowicie jędrna. Wykorzystanie technologii HIFU 3D wywołuje efekt cieplny oraz termiczny, dzięki czemu wspiera proces utraty tkanki tłuszczowej.