Cover Image

Zastosowanie ultradźwięków w zabiegach liftingujących

Czerwiec 8, 2020
Czas czytania: 3 minut

Wraz z wiekiem skóra wymaga skuteczniejszej pielęgnacji, gdyż traci ona swoją jędrność. Chcąc zachować jak najdłużej młody wygląd, trzeba ją odpowiednio nawilżać oraz dostarczać jej substancji odżywczych. To jednak nie wystarcza, aby uniknąć powstawania zmarszczek. Możemy jedynie opóźnić ten proces zabiegami pielęgnacyjnymi. Chcąc przywrócić skórze gładkość, potrzebne są zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest lifting twarzy z zastosowaniem ultradźwięków. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny.

Czym są ultradźwięki?

Ultradźwięki to fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Człowiek nie jest w stanie ich usłyszeć, gdyż przekraczają one górną granicę słyszalności dla ludzi. Są one jednak słyszalne dla innych zwierząt: delfinów, chomików czy nietoperzy. Ultradźwięki znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w mapowaniu, na przykład dna morskiego czy jako metoda fizykoterapii. Ultradźwięki są także wykorzystywane w aparatach USG, ale także w rozbijaniu kamieni nerkowych czy w okulistyce. Aktualnie znalazły także swoje zastosowanie jako narzędzie do wykonywania zabiegów liftingujących, co przynosi znakomite rezultaty.

Na czym polega technologia HIFU 3D?

Skoncentrowane działanie ultradźwięków na głębsze warstwy skóry powoduje jej kontrolowane mikrouszkodzenia, których celem jest pobudzenie do silnej regeneracji włókien kolagenowych. Ponadto zabieg powoduje obkurczenie się tkanek, co w efekcie daje zwiększenie napięcia skóry. Tak zainicjowane działania sprawiają, że w ciągu kilku miesięcy, skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki ulegają zniwelowaniu. Dzieje się to samoistnie, w wyniku naturalnych procesów odbudowy, które technologia HIFU inicjuje.

Jakie efekty daje lifting ultradźwiękami?

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga nacięć czy nakłuć. To jego duża zaleta, szczególnie dla osób trudno znoszących ból, czy nie akceptujących zabiegów inwazyjnych. Z pomocą ultradźwięków można poddać liftingowi twarz, co spowoduje zniwelowanie zmarszczek, poprawę linii żuchwy oraz uniesienie brwi. Wszystko to ma na celu odwrócenie procesów starzenia i przywrócenie twarzy młodszego wyglądu. Technologia HIFU 3D umożliwia także poprawę jędrności skóry w takich jej partiach jak brzuch, biust czy ramiona.

Gdzie wykonać zabieg?

Wybór gabinetu zajmującego się wykonywaniem zabiegów liftingujących ultradźwiękami jest kluczowy. Tylko doświadczony specjalista przeprowadzi go sprawnie, skutecznie i zgodnie z oczekiwaniami pacjentki. Najlepiej wybierać gabinety, gdzie zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej, który zna się nie tylko na samych zabiegach, ale potrafi przewidzieć długofalowy wpływ i ich oddziaływanie na konkretnych pacjentów. Choć bowiem zabiegi liftingujące z zastosowaniem ultradźwięków nie wymagają nacinania skóry, to ich oddziaływanie na nią nie pozostaje bez znaczenia. Oddanie się w ręce specjalisty, gwarantuje uzyskanie oczekiwanego efektu estetycznego i bezpieczeństwo zdrowotne.