Cover Image

Stymulatory tkankowe – jak przebiega zabieg i jakie są zalety?

Grudzień 20, 2023
Czas czytania: 2 minut

Stymulatory tkankowe to nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w medycynie estetycznej, które pozwalają na poprawę wyglądu skóry, redukcję zmarszczek i odbudowę utraconej objętości. Zabieg z ich użyciem przyciąga coraz większą uwagę pacjentów szukających skutecznych i bezpiecznych metod poprawy swojego wyglądu. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak przebiega zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych oraz jakie są jego zalety i wskazania.

Wykorzystanie stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej

Stymulatory tkankowe są innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym w medycynie estetycznej, które mają na celu pobudzenie naturalnych procesów regeneracji skóry. Działają poprzez stymulację fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona, a zmarszczki zostają wygładzone.

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych może być przeprowadzony zarówno na twarzy, jak i innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt czy dłonie. Stosuje się go również w przypadku utraty objętości tkanek, na przykład w wyniku starzenia się skóry lub utraty wagi. Stymulatory tkankowe mogą być również wykorzystywane jako uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej.

Przebieg zabiegu i oczekiwane efekty

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych w Warszawie rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który dokładnie oceni stan skóry pacjenta oraz wskaże odpowiednią metodę i ilość preparatu do zastosowania. Następnie skóra jest dokładnie oczyszczana i znieczulana, aby zapewnić komfort pacjentowi podczas zabiegu. Lekarz wykonuje precyzyjne iniekcje stymulatora tkankowego w określone miejsca na skórze, co prowadzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.

Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach, a pełne rezultaty można zaobserwować po około 2–3 miesiącach. Skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej nawilżona, a zmarszczki są mniej widoczne. Dzięki temu pacjent może cieszyć się młodszym i bardziej promiennym wyglądem.