Cover Image

Jakie są przyczyny powstawania podwójnego podbródka?

Marzec 1, 2021
Czas czytania: 4 minut

Każda kobieta chciałaby zatrzymać czas i mieć gładką i jędrną skórę. Czas jednak biegnie nieubłaganie, i nasza cera traci blask. Z biegiem lat tworzą się zmarszczki i ten nielubiany podwójny podbródek. Sięgamy po kremy upiększające, które obiecują zlikwidowanie niedoskonałości.

To nie wszystko, bo ponoć przecież ćwiczenia pomagają, odzyskać dawny wygląd. Na pomoc przychodzi dieta, zawierająca kolagen i różne zioła. Dowiadujemy się o masażach, gabinetach kosmetycznych, więc korzystamy na potęgę. Chwytamy się wszystkich możliwych sposobów, żeby zachować nasz piękny wygląd, a przynajmniej pozbyć się zmarszczek, podwójnego podbródka itp. Wszystko jest oczywiście przydatne i w pewnym stopniu pomaga, ale musimy sobie zdawać sprawę, że z wiekiem nasze tkanki są już mniej jędrne, ubywa też włókien kolagenowych, a przede wszystkim dochodzi do przebudowy kości czaszki. W wyniku tego opada skóra na twarzy, co jest widoczne na pierwszy rzut oka i też wielce niepokojące. Mamy do czynienia, z efektem chomika, czyli opadającymi policzkami. Skóra traci jędrność, a grawitacja ciągnie ją w dół, owal traci młodzieńczy kształt. Twarz staje się smutna, zmęczona, pozbawiona energii. W wyniku czego wyglądamy starzej.

Leczenie podwójnego podbródka

Podwójny podbródek jest zmorą wielu kobiet. Nadmiar skóry tworzy drugą brodę, co wygląda nieestetycznie. Czasami wynika on z nadwagi, ale osoby szczupłe również mają taki problem. Możemy doszukiwać się przyczyn w genach, ale, tak czy inaczej, skóra wiotczeje, opada i czujemy się mniej wartościowo. Defektu, niestety nie zatuszujemy, ćwicząc, poprawimy wygląd, ale nie od razu, to musi potrwać. Jedynym sposobem jest zgłoszenie się na zabieg do lekarza medycyny estetycznej Jarosława Tolwaj, który w swoim Gabinecie Medycyny Estetycznej, przeprowadza szeroką gamę zabiegów dopasowanych do naszych potrzeb i preferencji. Bogata oferta gabinetu medycyny estetycznej obejmuje m.in. zabiegi modelowania ust, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i wiele innych. Specjalistyczne zabiegi są bezpieczne, nieinwazyjne i przynoszą doskonały efekt. Czasy, kiedy opadanie skóry twarzy i podwójny podbródek likwidowano chirurgicznie, za pomocą skalpela, dawno już minęły. Dziś medycyna estetyczna wprowadza skuteczne i nowoczesne metody, radzenia sobie z problemami starzenia skóry.

Lifting podbródka

Jednym z częściej wybieranych zabiegów, które redukują podwójny podbródek jest zabieg odmładzający z użyciem nici PDO i PLLA. Metoda modelowania twarzy i ciała przeprowadzana jest pod okiem lekarza medycyny estetycznej. Jest skuteczna i mało inwazyjna. Z pomocą nici zostaje podniesiony owal twarzy, a przy tym następuje wygładzenie skóry. Nici rewitalizujące w tkankach stymulują syntezę kolagenu i elastyny poprzez pobudzenie komórek skory właściwej. Dzięki temu wzrasta napięcie i zagęszczenie skóry, czego efektem jest lifting. Nici rozpuszczają się od kilku do kilkunastu miesięcy, a przez cały ten czas w skórze zachodzi wiele zmian, fundujących pozytywne liftingujące efekty w obrębie skóry. Nici PDO i PLLA są wchłaniane podobnie jak wypełniacze podczas zabiegów kwasem hialuronowym. Zabieg z nićmi PDO pozwala na rewitalizację i lifting skóry i wykonywany jest po znieczuleniu, więc jest bezbolesny. Rozpoczyna się od wyznaczenia liniami obszarów, które pacjent chce zmienić i w których zostaną rozmieszczone nici. Przy pomocy igły umieszcza się je pod skórą i odpowiednio pociąga nimi, modelując ciało. Wskazaniami do zabiegu jest przede wszystkim redukcja fałdu podbródkowego, ale nie tylko, ponieważ pomaga on na: zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie; opadającą powiekę, bruzdę nosowo-wargową, uniesienie kącików warg czy oczu, poprawę owalu czoła i redukcję zwiotczałej skóry na całym ciele.