Cover Image

Jak postępować po zabiegu powiększania ust?

Sierpień 26, 2023
Czas czytania: 2 minut

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na uzyskanie pełniejszych, atrakcyjniejszych ust w krótkim czasie. Jednak efekt końcowy zabiegu nie zawsze jest widoczny od razu – aby cieszyć się pięknym wyglądem, warto wiedzieć, jak postępować po takim zabiegu. Dzięki właściwej pielęgnacji i stosowaniu się do zaleceń lekarza, efekty utrzymają się długo i będziemy mogli cieszyć się nimi bez obaw o ewentualne powikłania.

Pierwsze dni po zabiegu – co warto wiedzieć

Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust w Warszawie, w naszym gabinecie, może pojawić się uczucie lekkiego dyskomfortu, zaczerwienienie oraz obrzęk w miejscu iniekcji. Jest to naturalna reakcja organizmu na wprowadzenie kwasu hialuronowego. Aby szybko złagodzić te objawy, warto zastosować zimne okłady na usta przez pierwsze kilka godzin po zabiegu. Lód zawinięty w szmatkę lub specjalny żelowy kompres to doskonałe rozwiązanie. Ważne jest również unikanie działania słońca na usta przez pierwsze dni oraz stosowanie balsamu z filtrem UV.

Kolejnym istotnym aspektem pielęgnacji ust po zabiegu jest dbanie o higienę jamy ustnej. Warto zainwestować w specjalną delikatną szczoteczkę do zębów oraz płyn do płukania ust o działaniu antybakteryjnym. Tym samym zmniejszymy ryzyko ewentualnych infekcji, które mogłyby wpłynąć na efekt końcowy zabiegu.

Czego unikać po zabiegu powiększania ust

Jest kilka czynników, których należy unikać przez pierwsze dni po zabiegu, aby efekty utrzymały się jak najdłużej i nie wystąpiły żadne powikłania. Przede wszystkim, warto zrezygnować z używania kosmetyków do ust (szminek, błyszczyków) przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Warto także unikać długotrwałego przebywania w saunie czy gorącej kąpieli, a także zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych przez pierwsze dwa dni.

Dodatkowo, przez pierwszy tydzień po zabiegu powinno się unikać spożywania alkoholu oraz palenia papierosów – obie te substancje mogą negatywnie wpłynąć na gojenie się tkanek oraz utrzymanie efektu uzyskanego podczas zabiegu. Dbanie o odpowiednią pielęgnację ust po powiększaniu ust przyczyni się do lepszego efektu końcowego i dłuższego utrzymania korzystnych zmian.