Cover Image

Czy modelowanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Lipiec 21, 2020
Czas czytania: 4 minut

Ludzie mają wiele kompleksów. Jednym z nich potrafią być usta. Dla wielu z nas małe usta wydają się mniej atrakcyjne, przez co stają się powodem naszej niskiej samooceny. Jednak ten problem może zostać rozwiązany z pomocą medycyny estetycznej. Jeden zabieg umożliwia poprawę naszego wyglądu, a tym samym samopoczucia.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący w ludzkiej skórze. Decyduje on o elastyczności skóry wraz z kolagenem, elastyną i ceramidami. Dzięki właściwościom higroskopijnym utrzymuje właściwy stopień nawilżenia naszej cery. Z wiekiem stężenie hialuronianów stopniowo maleje, czego efektem jest m.in. pojawienie się zmarszczek i bruzd. Dotyczy to szczególnie twarzy, szyi, dekoltu i rąk, czyli miejsc wrażliwych na proces foto starzenia.

Na czym polega modelownie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w wargi. Kwas hialuronowy to bezbarwny żel, sterylnie zapakowany w gotowe do użycia ampułko strzykawki.

Często wykorzystywaną techniką jest podkreślenie konturu ust, umożliwia podniesienie kącików ust oraz zaznaczenie granicy między czerwienią wargową a skórą.

Zabieg ostrzykiwania jest bolesny, dlatego lekarz stosuje skuteczne znieczulenie stomatologiczne. Proces trwa 30-40 minut. Zazwyczaj po zabiegu powstaje niewielki obrzęk, który utrzymuje się do dwóch dni. Mogą również pojawić się małe siniaki.

Efektem jest powiększenie ust, skorygowanie dysproporcji w wielkości warg oraz korekta asymetrii stron.

Kwas hialuronowy a bezpieczeństwo

Produkt ten jest naturalny, więc jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Zabieg modelowania i powiększania ust również jest bezpieczny, jeśli wykonuje go doświadczony lekarz, który posiada do tego odpowiednie umiejętności oraz kompetencje.

Powinniśmy pamiętać o tym, że istnieją przeciwwskazania takie jak: ciąża, karmienie piersią, nowotwór, nowotwór, choroby autoimmunologiczne. Jeśli w naszym przypadku istnieje jakieś przeciwwskazanie, to nie powinniśmy umawiać się na zabieg powiększenia ust, gdyż w tym momencie staje się on dla nas niebezpieczny.

Jeśli szukają Państwo kompetentnego lekarza medycyny estetycznej, który wykona zabieg powiększania i modelowania ust, proszę skontaktować się ze moją kliniką, a ustalimy zabieg wedle Państwa potrzeb i oczekiwań.