Cover Image

Dlaczego mezoterapia igłowa wpływa na hamowanie łysienia?

Sierpień 15, 2021
Czas czytania: 3 minut

Zauważyłaś u siebie oznaki nieestetycznego łysienia plackowatego? A może cierpisz na łysienie androgenowe? Masz problemy z krążeniem, jesteś pod wpływem silnego stresu czy w trakcie zmian hormonalnych i w związku z tym wypadają ci włosy? Szampony oraz kuracje witaminowe nie pomagają? To znak, że przyszedł czas na mezoterapię igłową! Więcej o niej w naszym wpisie.

Dlaczego mezoterapia prowadzi do zahamowania łysienia?

W trakcie zabiegu mezoterapii, w skórę głowy pacjenta wstrzykiwane są substancje aktywne, przyczyniające się nie tylko do zahamowania łysienia, lecz również do powstawania nowych cebulek włosów i wzmocnienia już istniejących. Są to między innymi pochodne pentanolu, minoksydyl, krzemionka, środki przeciwzapalne oraz środki regenerujące strukturę włosa, a także kwas hialuronowy oraz stymulatory odnowy takie jak hydroksyapatyt wapnia. Inne stosowane w trakcie mezoterapii substancje, to:

  • peptydy,
  • aminokwasy,
  • witaminy,
  • wyciągi roślinne,
  • koenzymy,
  • osocze bogatopłytkowe.

Substancje te wprowadzane są w głębokie warstwy skóry za pomocą cienkich igieł, bezpośrednio do mikrokanalików, powstałych podczas nakłuć. Dzięki temu przyspiesza się produkcja kolagenu: składnika budulcowego włosów i elastyny, odpowiadającej za zdrową skórę głowy. Obserwowany po serii zabiegów wzrost włosów jest możliwy również za sprawą nakłuć, które stymulują krążenie krwi w skórze głowy, przyczyniając się do pobudzenia wzrostu włosów. Szczególnie spektakularne rezultaty w hamowaniu procesu łysienia daje mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogato płytkowym.

Kiedy jeszcze warto skorzystać z zabiegu mezoterapii?

Oferowana w naszym gabinecie mezoterapia jest nie tylko doskonałym sposobem na zahamowanie łysienia. Pozwoli również na przywrócenie skórze młodości, zredukuje zmarszczki i poprawi napięcie skóry. Mezoterapia nawilży skórę i poprawi jej metabolizm, wpływając pozytywnie na jej jakość.

Jedną z oferowanych przez nas odmian mezoterapii jest wampirzy lifting, czyli zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pacjenta. Osocze otrzymuje się z pobranej bezpośrednio przed zabiegiem krwi, którą poddaje się wirowaniu, w celu oddzielenia frakcji osocza z podwyższoną zawartością płytek krwi, czyli trombocytów. Płytki krwi, trafiając do tkanek skóry, uwalniają zespół czynników wzrostowych dające impuls do ich odrodzenia.

Inną formą mezoterapii, dostępną w naszym gabinecie, jest lipoliza iniekcyjna, szczególnie polecana w przypadku problemów z cellulitem i otyłością. Modeluje sylwetkę, walcząc z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach i podbródku. Obumarłe komórki tłuszczowe są transportowane do wątroby, a następnie usuwane z organizmu pacjenta.