Mezoterapia – rewitalizacja

MEZOTERAPIA IGŁOWA – głęboka rewitalizacja


Mezoterapia igłowa to jedna z lepszych metod przywracania skórze młodości. Zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych bezpośrednio w miejsce wykazujące niekorzystne zmiany. Efekt to redukcja zmarszczek, zagęszczenie skóry, poprawa napięcia.

Wybór substancji do ostrzykiwania to po pierwsze natychmiastowe nasycenie skóry kwasem hialuronowym, który daje efekt nawilżenia. Do preparatów kwasu hialuronowego często dodaje się stymulatory odnowy np. hydroksyapatyt wapnia (Neauvia HYDRO DELUXE).

Inne substancje czynne to peptydy, aminokwasy, witaminy, wyciągi roślinne, koenzymy itp. stymulujące regenerację, które dają doskonały ale odłożony w czasie rezultat. Następuje stopniowa poprawa metabolizmu, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny co doskonale poprawia jakość skóry.

Nowość w mezoterapii igłowej to preparaty heterologicznego kolagenu typu I (koński kolagen). Ze względu na swoje unikalne właściwości biologiczne, nietoksyczność, biokompatybilność i nieimmunogenność uważany jest za optymalny biomateriał do odbudowy tkanek skóry (LINERASE, NITHYA)

mezoterapia skóry głowy warszawa

W praktyce najczęście używamy gotowych koktaili złożonych z kilku składników. Rzadziej, przy określonych wskazaniach taka mieszanka jest przygotowywana bezpośrednio przed zabiegiem mezoterapii. Wsród preparatów do mezoterapii są nie tylko takie, które odmładzają skórę. Często używamy substancji pomocnych przy takich defektach skóry jak przebarwienia, trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, łysienie (mezoterapia skóry głowy), celulit/otyłość (lipoliza iniekcyjna)...


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - wampirzy lifting

Odmianą mezoterapii jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym popularnie zwany wampirzym liftingiem. Technicznie jest to identyczna procedura. Różnicą jest przygotowanie preparatu do wstrzyknięć. Otrzymuje się go z pobranej bezpośrednio przed zabiegiem krwi. Pełną krew w specjalnych probówkach poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia frakcji osocza z podwyższoną zawartością płytek krwi-trombocytów. Taki płyn aspirujemy do strzykawek i w możliwie krótkim czasie wstrzykujemy podskórnie. Rozpadające się w skórze płytki krwi uwalniają zespół czynników wzrostowych (growth factors), które dają potężny impuls do odnowy tkanek.

Mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest doskonałą metodą pobudzenie włosów do wzrostu. Zyskuje wysoką popularność dzięki wysokiej skuteczności w walce z różnymi odmianami łysienia.

mezoterapia warszawa

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lekarz medycyny estetycznej może zaproponować skuteczne, mało inwazyjne rozwiązanie na problemy z cellulitem i niewielką otyłością. Umiejętne ostrzyknięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej pozwala wręcz wymodelować sylwetkę. Lipolityczne mezokoktaile to recepta na nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach ale też podbródku.

redukcja zmarszczek warszawa

Gabinet medycyny estetycznej jest miejscem gdzie zabieg mezoterapii igłowej będzie wykonany właściwie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, z zachowaniem bezpieczeństwa dla pacjentki. Jak każda procedura medyczna poprzedzona jest ustaleniem wskazań, wykluczeniem przeciwwskazań. Każdy pacjent otrzymuje pełne informacje o preparacie, który będzie użyty, technice zabiegu, sposobie znieczulenia i ewentualnych niedogodnościach w trakcie gojenia po zabiegu. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej daje gwarancję jakości planowanego zabiegu mezoterapii igłowej.

Oferuję szeroką gamę zabiegów dopasowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji Klientów.