Nici liftingujące

Nici liftingujące

Nici COG, nici BARB, 3D, 4D to różne określenia specjalnego rodzaju nici z tzw. haczykami. Różnią się od "zwykłych" nitek PDO tym, że są grubsze, dłuższe i mają wypustki na swojej powierzchni. Są to stożki lub haczyki mające na celu lepsze zagnieżdżenie się w tkance podskórnej. Efekty takiej budowy nici są dwa:

Po pierwsze, większa powierzchnia oddziaływania z tkanką, większe drażnienie i w związku z tym większy odczyn zapalny w miejscu implantacji, co skutkuje zwiększoną migracją fibroblastów, produkcją własnego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Efekt to zagęszczenie skóry. Wzrost napięcia. Widoczne odmłodzenie.

nici liftingujace grad

Po drugie, możliwość zahaczenia nici w miejscu, które z wiekiem uległo grawitacji i podniesienie tej okolicy ku górze. Umiejętne umiejscowienie nici niweluje defekty właściwe dla starzejącej się skóry. Najczęstsze wskazanie to poprawa owalu twarzy z likwidacją "chomików", wygładzeniem bruzd nosowo-wargowych, uniesiem policzków itp. Zabieg tego typu to pełnoprawny V-lifting bez użycia skalpela. Inne wskazania to podwójny podbródek, opadające brwi, wszelkie zwiotczenia skóry: na dekolcie, ramionach, udach, brzuchu itd.

Zabiegi z użyciem nici haczykowych wymagają wielkiej staranności i wiedzy anatomicznej. Tylko doświadczony lekarz gwarantuje dobre, powtarzalne efekty.

Dla osiągnięcia optymlnych rezultatów dobrze jest zaplanować przygotowanie skóry mniej inwazyjnymi procedurami kondycjonującymi. Dobrze dobrany peeling chemiczny, sedria mezoterapii znakomicie przygotowują skórę ułatwiając skuteczne zagnieżdżenie się nici typu COG w skórze.

Przed i po nici liftingujące, haczykowe