Wypełniacze

Wypełniacze - kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkiej skórze. Wraz z włóknami kolagenu, elastyny, ceramidami i innymi składnikami substancji międzykomórkowej decyduje o elastyczności skóry. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym utrzymuje właściwy stopień nawilżenia. Z wiekiem stężenie hialuronianów stopniowo maleje, czego niekorzystnym efektem jest pogorszenie ogólnego stanu skóry, powstawanie zmarszczek i bruzd. Dotyczy to zwłaszcza twarzy, szyi, dekoltu i rąk, czyli miejsc szczególnie wrażliwych na proces fotostarzenia.

usuwanie zmarszczek warszawa

Jednym ze sposobów odwrócenia procesu starzenia skóry jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.


Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Żeby wypełnić bruzdy i zmarszczki, poprawić owal twarzy, stosujemy tzw. wypełniacze. Jest to kwas hialuronowy w jednorazowych ampułkostrzykawkach. Sterylny, homogenny, naturalny żel produkowany w procesach inżynierii biologicznej z dostosowaną do różnych wskazań gęstością. Oprócz preparatów zawierających czysty kwas hialuronowy dostępne są też takie z domieszkami substancji stymulujących syntezę kolagenu (hydroksyapatyt wapnia), znieczulających (lidokaina), przeciwutleniaczy (mannitol) itp.

Najczęstsze wskazania do tych zabiegów:

  • Wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych
  • "Linie marionetek"
  • Modelowanie, powiększanie ust
  • Usuwanie zmarszczek palacza" wokół ust
  • Wolumetria - wypełnienie okolicy nad kością jarzmową z uniesieniem owalu twarzy

Usuwanie zmarszczek odbywa się przy użyciu wypełniacza - implantu, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Rzadziej używam innych preparatów o zbliżonym działaniu np. hydroksyapatyt wapnia. Zabieg trwa ok. 30-40 minut, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest niemal bezbolesny. Aby utrzymać uzyskany efekt, należy powtórzyć zabieg po 6-18 miesiącach, w zależności od konkretnego przypadku.

Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem lekarskim, szczegółowo pytam o stan zdrowia. Uważnie słucham, czego się ode mnie oczekuje. Staram się doradzić procedurę zabiegową, która da naturalny, odmładzający efekt. Nie podejmuję się "pompowania" efektu ponad miarę. Jeśli jest taka możliwość i wskazania, to proponuję przed zabiegiem wypełniającym kondycjonowanie skóry mniej inwazyjnymi metodami jak: peelingi chemiczne, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, nici rewitalizujące itp. Takie przygotowanie może znacznie zmniejszyć zakres prognozowanego zabiegu.


Pracuję w kilku miejscach w mieście Warszawa. Zapraszam do korzystania z mojego doświadczenia.

Poniżej kilka ciekawych przykładów mojej pracy


1
1
1
1